Opublikowano

A więc zaczynamy! Najlepiej od uporządkowania stanowiska pracy!

Witamy Was serdecznie na blogu Brikido, gdzie jako członkowie zespołu Brikido będziemy pisać o naszych najciekawszych doświadczeniach z klockami Lego, a także będziemy próbowali Was inspirować do tworzenia własnych budowli – przy tym niekoniecznie używając algorytmu Brikido, czasem po prostu puszczając wodze fantazji.
Blogów na temat klocków jest w internecie dużo, mamy nadzieję, że nasz będzie trzymał poziom tych najlepszych. Nasz blog jest przeznaczony dla każdego, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi. Dzieci (a może dorośli też?) często potrzebują stymulacji nowymi bodźcami – klocki Lego są w tym naszym zdaniem znacznie lepsze od smartfona i tableta. Planujemy Was tutaj inspirować do zabawy i niekoniecznie kupowania ciągle nowych zestawów.

A więc zaczynamy!

Moja Mama mnie nauczyła, że jak się coś zaczyna robić, to warto wpierw UPORZĄDKOWAĆ STANOWISKO PRACY – dziś będzie więc wpis na temat segregacji klocków.
Można wyróżnić parę podejść do porządkowania klocków:

  1. Podejście idealne, w którym mamy większość klocków w ułożonych oryginalnych zestawach. Tego nie polecamy, choć porządek jest wtedy faktycznie idealny. Klocki służą do burzenia i budowania!
  2. Podejście systematyczne – w zależności od ilości klocków wyróżniamy poszczególne kategorie i trzymamy je w osobnych pudełkach. Są na rynku dostępne wygodne pudełka-szuflady, ale my korzystamy z wielu różnych, między innymi z umytych w zmywarce plastikowych pudełkach po obiadach na wynos. Wyróżniamy następujące kategorie, które trzymamy osobno:
    • Bricki – cegiełki (łącznie z brickami Technic)
    • Plates – płytki
    • Ludziki z akcesoriami i narzędziami
    • Części typowe dla samochodów – koła, kierownice, nadkola/błotniki, podwozia, szybki itp.
    • Lego Technic
    • Tzw. światełka
    • Haczyki/łączniki
    • „Skośniaki”
    • „Małe skośniaki”, „sztabki”
    • Cała reszta! Z całej reszty można dodatkowo rozważyć wydzielenie wielkogabarytowych nietypowych klocków – np. całe ściany stanowiące jeden element. W szczególnych przypadkach, gdy ktoś ma ogromne ilości klocków, może być sens wydzielić dodatkowe kategorie lub podziały na kolory wyżej wymienionych kategorii.
  3. Totalny bałagan – dla nas dopuszczalny tylko na etapie klocków Lego Duplo.
  4. Mieszanka powyższych sposobów!

Klocki naszym zdaniem można kategoryzować jeszcze na wiele innych sposobów (np. kolorami), ale proponowany sposób jest naszym zdaniem najlepszy.
Załączone zdjęcia prezentują nasze uporządkowane klocki w pudełkach.

Bricki – cegiełki (łącznie z brickami Technic)

Plates – płytki

Ludziki z akcesoriami i narzędziami

Części typowe dla samochodów – koła, kierownice, nadkola/błotniki, podwozia, szybki itp.

Lego Technic

Tzw. światełka

Haczyki/łączniki

„Skośniaki”

„Małe skośniaki”, „sztabki”

Cała reszta!

A tak to wygląda u nas w komplecie!